logo Cameron Cameron

Wrestling Varsity Schedule

    (as of 10-15-19)
 
Type  Time  Opponent  Location  Comments
Saturday, Dec 7, 2019
Invitational  10:00AM  Away vs. Antigo,
Clintonville,
School District of Ashland,
Hayward Community Schools,
Rosholt,
Athens,
Elcho,
Manawa,
Marathon,
Menominee Indian,
Three Lakes,
Waupaca,
Lakeland Union,
Crivitz 
Antigo High School         
Saturday, Dec 14, 2019
Invitational  9:30AM  Away vs. Eau Claire North,
Baldwin-Woodville,
New Richmond,
Eau Claire Memorial,
Ellsworth Community Schools,
Rice Lake,
Prescott,
Superior,
Stanley-Boyd,
Bloomer,
Pittsville,
Abbotsford,
Auburndale..,
Ladysmith,
Medford,
Neillsville,
Phillips,
Saint Croix Falls,
Whitehall,
Spring Valley,
Nekoosa,
Arrowhead,
Blair-Taylor,
Cochrane-Fountain City 
Eau Claire North High School         
Weigh ins at 8:00 Start time is 9:30 Both Varsity and JV matches held at North High School
Tuesday, Dec 17, 2019
Match  7:00PM  Away vs. Spooner  Spooner High School         
Friday, Dec 20, 2019
Meet  5:00PM  Amery,
Bloomer,
Durand Junior / Senior,
Superior,
Unity 
Cameron High School         
Weigh Ins at 4:00
Friday, Dec 27, 2019
Invitational  9:30AM  Away vs. River Falls,
Amery,
Arcadia,
Baldwin-Woodville,
Barron Area Schools,
Blair-Taylor,
Bloomer,
Boyceville,
Bruce,
Cadott,
Chequamegon,
Chetek-Weyerhaeuser,
Clear Lake,
Cochrane-Fountain City,
Cornell,
Cumberland,
Durand Junior / Senior,
Flambeau,
Glenwood City,
Hayward Community Schools,
Lakeland Union,
Luck,
Marathon,
Neillsville,
Northwestern,
Osceola,
Oshkosh West,
Osseo-Fairchild,
Phillips,
Prescott,
Regis,
Rhinelander,
Rice Lake,
Saint Croix Falls,
School District of Somerset,
Shell Lake,
Spooner,
Spring Valley,
Saint Croix Central,
Three Lakes,
Turtle Lake,
Unity 
River Falls High School         
Weigh ins at 8:00
Saturday, Dec 28, 2019
Invitational  7:00PM  Away vs. River Falls,
Amery,
Baldwin-Woodville,
Rhinelander,
Arcadia,
Osceola,
Rice Lake,
Prescott,
Durand Junior / Senior,
School District of Somerset,
Chequamegon,
Oshkosh West,
Hayward Community Schools,
Shell Lake,
Bloomer,
Barron Area Schools,
Spooner,
Luck,
Flambeau,
Clear Lake,
Turtle Lake,
Boyceville,
Bruce,
Cadott,
Chetek-Weyerhaeuser,
Cornell,
Cumberland,
Marathon,
Neillsville,
Osseo-Fairchild,
Phillips,
Regis,
Saint Croix Central,
Saint Croix Falls,
Glenwood City,
Spring Valley,
Northwestern,
Unity,
Lakeland Union,
Blair-Taylor,
Cochrane-Fountain City 
River Falls High School         
Weigh ins at 9:00
Tuesday, Jan 7, 2020
Match  7:00PM  Glenwood City  Cameron High School         
Saturday, Jan 18, 2020
Invitational  9:30AM  Away vs. Ladysmith,
Black River Falls,
Rice Lake,
Prescott,
Chequamegon,
Shell Lake,
Bloomer,
Barron Area Schools,
Flambeau,
Turtle Lake,
Abbotsford,
Athens,
Bruce,
Cornell,
Cumberland,
Elcho,
Marathon,
Phillips,
Three Lakes,
Reedsville 
Ladysmith High School